להאריך אורך החיים של קרוונים – כיצד?

 

לקנות קרוון זה לא משהו שעושים כל יום, ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד לתחזק קרוונים ולהאריך את משך החיים שלהם. מושקעים לא מעט מחשבה, סקר שוב ובדיקה לפני שמחליטים איזה קרוון בדיוק לרכוש, ולכן כדאי להשקיע עוד כמה דק' בקריאת המאמר הבא, שיוסיף לכל קרוון שתרכשו לפחות עוד כמה שנים אם לא יותר.

חשוב להבין שהדבר שתורם בעיקר להארכת החיים של הקרוון הוא כיצד תתחזקו אותו ותטפלו בו כאשר הוא עומד, ולא נמצא בשימוש. וגם כאשר מדובר על ריקשה (תוק תוק) או על כל רכב חשמלי אחר כמו קלנועית – ככל שתתחזקו אותו בצורה טובה יותר כאשר הוא לא בשימוש, כך תהנו מכלי הרכב בצורה טובה יותר, ולאורך זמן ממושך יותר.

ניקיון וריחות

בתקופות בהן קרוונים לא נמצאים בשימוש, כדאי לנקות אותם לפני שמעמידים אותם בצד לכמה חודשים או יותר. הניקיון מסייע לנטרל ריחות לא נעימים מתוך הקרוון של מזון ושאריות אחרות, שיהיה קשה מאוד אח"כ לנקות ולנטרל ככל שיחלוף הזמן. באזור המטבח נקו היטב את הארונות, את הכיור ואת שאריות המזון גם מהפינות שקשה יותר לנקות – זה ישתלם לכם. לעתים כדי לנקות באופן יסודי יש להזיז מקובעים וריהוט אשר נמצא בקרוון – עשו זאת במקום להתעצל ותרוויחו הרבה בהמשך. ובתוך כך כלול גם ניקיון המקרר. מקרר שעומד כמה חודשים ללא שימוש וללא ניקוי מפתח ריחות לא נעימים. אל תשאירו מוצרי מזון או נוזלים בתוכו, כאשר אתם עומדים שלא להשתמש בקרוון למשך תקופה, ומומלץ גם שלא לסגור את הדלת של המקרר.

מצבר

קרוונים כוללים מצבר. מצבר עומד עלול לצאת מכלל שימוש ולכן מומלץ לבצע הטענה של המצבר אחת לכמה שבועות למשך כמה שעות. חשוב לשים לב שבעת הטענת המצבר כל האורות כבויים.

תא השירותים

לצד אסלת השירותים בקרוונים ישנה קסטה. חשוב מאוד לפני שמעמידים קרוונים להוציא מהקסטה כל נוזל, ולנקות אותה עם חומר מתאים.

חלונות

זה אולי לא טריוויאלי אבל חשוב מאוד – הקפידו לפני העמדת הקרוון לבצע שימון של החלונות, והקפידו שכל החלונות יהיו סגורים הרמטית.

חניית קרוונים

קרוונים בתקופה שבה אינם בשימוש צריכים הרי לעמוד בשטח כלשהו. מומלץ שזה יהיה מקום בטוח מאנשים זרים ומוצל, וככל שיש אפשרות להעמיד קרוונים בחניונים תת קרקעיים הדבר עדיף.

מערכות המים

עוד על קלנועית וקרוונים, בקרוונים יש מערכות מים יחסית מורכבות ולכן חשוב לשמור עליהן. שימו לב טרם העמדת קרוונים לתקופה ממושכת, שכלל מכלי המים מרוקנים לחלוטין, כולל ניקוי של אבנית אם יש צורך. חשוב גם לוודא שכל הברזים סגורים, וכדאי גם לנטרל את פעולת מתג השליטה על המשאבה המרכזית.

בתקופות בהן לא נעשה שימוש בקרוון, או בתקופות בהן החלטתם לגור בדירה או בית קבוע – חשוב מאוד ליישם את הטיפים שנסקרו כאן. אתם תרוויחו מכך פעמיים – גם תשמרו חיי קרוונים לאורך זמן וגם תחסכו לעצמכם זמן בהכנת הקרוון שלכם לקראת השימוש הבא שלו. תחסכו עלויות תיקון וניקיון ותהנו מכל העולמות. אם תסגלו לעצמכם שיגרת ניקיון וטיפוח לקרוונים שלכם – תגלו שזה משתלם, ואפילו מהנה.

דילוג לתוכן