חסכון בהוצאות המפעל – עם רכב חשמלי

רכב חשמלי – מפעלים וארגונים רבים אשר עוברים לשימוש עם צי רכבים חשמליים, כאלטרנטיבה לצי מכוניות שצורכות דלק – חוסכים כסף רב בהוצאות השוטפות. הדבר נוגע למפעלים, ארגונים, חברות תעשייתיות ויצרניות, וגם לגבי חברות הייטק, עיריות, מועצות מקומיות ומקומות עבודה נוספים. ברגע הראשון ישר עולה המחשבה של סוגיית הטענת הרכב שהיא נראית כבעייתית. אבל האמת היא שיש לכך פתרונות מצוינים ונוחים מאוד. וכדי להסביר את האפשרויות השונות, ולעשות סדר בנושא, ריכזנו עבורכם כמה טיפים ודברים שכדאי לכם לדעת.

מקום ההטענה

רכב חשמלי – אחת האפשרויות הנוחות בהקשר הזה היא להטעין רכב חשמלי במוסך או בחניון עצמו. העובד בסיום יום העבודה מחזיר את הרכב למוסך או לחניון, ובמהלך הלילה הרכב נטען. באופן הזה גם נחסכות הוצאות הנסיעות האישיות. אלמנט נוסף הוא בחיסכון של זמן הגעה ועמידה בתחנת דלק. אין צורך לבזבז זמן בכניסה לתחנות הדלק הפקוקות ברחבי ישראל.

ליסינג עבור רכב חשמלי

ארגונים ומפעלים יכולים לבצע הסדר מול סוכנויות ליסינג של רכבים חשמליים  – ולחסוך בהוצאות. מדובר בחיסכון משמעותי מאוד בהוצאות משום החיסכון בהוצאות הדלק הגבוהות והתחזוקה. מעסיקים יכולים גם להתקין עמדות הטענה בבית העובד, במימון של מקום העבודה, ובאופן הזה גם לחסוך זמן יקר לעובדים, וגם להקל עליהם ולשדרג עבורם את איכות החיים.

רכב תפעולי – מקומות עבודה מבצעים שימוש עם רכבים חשמליים מסוגים שונים. מדובר על ריקשה חשמלית, מה שנקרא גם תוק תוק חשמלי, כאשר יש תוק תוק לצרכים אישיים לנסיעה בתוך העיר ויש תוק תוק המתאים למרחב של מפעל מבחינת הקיבולת והמבנה.

חסכון בהוצאות וזמן של העובד

מי שעובדים בתוך הקיבוץ או המושב יכולים לחסוך נסיעה עם מכונית פרטית בתוך הקיבוץ, ובמקום זאת לנוע עם קלנועית או ריקשה חשמלית. תלת אופן ריקשה חשמלי הוא אפשרות נהדרת ונוחה מאוד, וקיימות גם אפשרויות נוספות. באופן הזה מפעלים וארגונים הממוקמים בתוך מושבים וקיבוצים יכולים לספק לעובדים שלכם איכות חיים טובה יותר, במקביל לחסכון בהוצאות השוטפות.

רכבים תפעוליים – מפעלים וארגונים רבים מעוניינים לשלב כמה שיותר רכבים חשמליים בצי הרכבים שלהם, הן משום החיסכון בהוצאות השוטפות האדירות, והן משום האפשרות לספק לעובדים שלהם איכות חיים גבוהה יותר, תרומה לסביבה ירוקה יותר והשתלבות עם מגמות שמתרחשות בגלובוס כולו. הדבר מציב את המפעל ואת הארגון במקום טוב יותר מבחינה תדמיתית, ותורם הן לארגון עצמו והן לעובדים.

ריגשה – הממשלה מפעילה תוכניות שונות אשר מתמרצות שימוש ומעבר לכלי רכב חשמליים, וכדאי מאוד עבור המפעל שלכם לברר על כך פרטים ולקבל אינפורמציה.

התחזית קדימה

ריקשה – התחזית לשנים הקרובות הינה התגברות המגמה של שימוש ברכבים חשמליים לצרכי עבודה ורכבים חשמליים תפעוליים. הדבר קורה בד בבד עם המגמה של חסכון בהוצאות המחייה היקרות של ישראל, עם האלטרנטיבה של מגורים בקרוון לכמה חודשים. גם טיול קרוונים כתחליף לטיסה או נופש יוקרתי הולך ונעשה נפוץ יותר ויותר. לא נשכח ששימוש עם רכב חשמלי חיוני גם עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים וקשישים. אלו מבצעים שימוש עם קלנועית, רכב חשמלי קטן וקומפקטי, המאפשר להם לנוע בקלות ממקום למקום מבלי להחזיק ברישיון נהיגה.

דילוג לתוכן